DE-CIX NY is 10! Join us at the New York Interconnection Summit & anniversary celebrations. Register now!
BAŞARI HİKAYESİ

Minimum gecikme süresi, yüksek erişilebilirlik

Borusan

Borusan’ın başarılı bulut stratejisi

2018 yılında, Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden biri olan Borusan, bir bulut mimarisine yatırım yapma kararı aldı ve şirketin süreçlerini dijital olarak dönüştürmek için çeşitli bulut hizmetleri ile görüşmeye başladı. Ağ performansını optimize etmek ve yüksek performans ile yüksek erişilebilirlik ihtiyacını karşılamak için Borusan, DE-CIX'in Vodafone Business tarafından sağlanan DirectCLOUD hizmetini kullanmaya karar verdi.

Gecikme süresi neredeyse %60 oranında azaldı

DirectCLOUD'u kullanmadan önce şirket, Microsoft Azure bulut ekosistemine erişmek için ofisten ofise sanal özel ağ (site-to-site VPN) ya da internet üzerinden ilerliyordu. Bu durum, yüksek gecikme sürelerine neden oldu ve buluta İnternet üzerinden erişimi altyapının, üretim tesislerinde kullanılan uygulamalar gibi kritik senaryolar için yüksek düzeyde güvenlik sağlayamayacağı anlamına geliyordu.

DirectCLOUD ile Borusan, Equinix veri merkezinden DE-CIX Frankfurt’a ve buradan da Amsterdam’daki Borusan tesislerine dedike bir bağlantı elde etti. Kazanımlar şöyle oldu: Kazanımlar oldukça etkili: Ağ performansı %51 oranında artarken, gecikme süresi %60 oranında azaldı ve 100 milisaniyeden 40-45 milisaniyeye kadar düştü.

Başarı hikayesini indirin

Borusan'ın DirectCLOUD hizmetini nasıl uyguladığı ve bu hizmetten nasıl bir fayda sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki formu doldurarak ilgili başarı hikayesini indirin.