İstanbul

İnternet değişim hizmetlerinde bölgenin büyüyen dijital üssüne siz de dahil olun

DE-CIX İstanbul, Türkiye, İran, Kafkasya ve Ortadoğu’da bulunan İnternet Servis Sağlayıcıları için veri merkezi ve operatör bağımsız hizmet sunan bir bağlantı ve eşleştirme (peering) noktasıdır. DE-CIX’in sunduğu internet değişimi, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmir dahil olmak üzere Türkiye’deki çeşitli veri merkezleri aracılığıyla çok sayıda ağa erişim imkanı sağlıyor.

1995’ten beri: Ağları buluşturan nokta

DE-CIX, premium ağ bağlantı hizmetleri sunuyor ve Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika ile Asya’da veri merkezi bağımsız pek çok İnternet Değişim Noktası’nı (IX, veya Internet Değişim Noktası, IXP) yönetiyor. 

1995’te kurulan DE-CIX’in Frankfurt’taki Internet Değişim Noktası, dünyanın lider bağlantı platformu olarak saniyede 10.3 Terabiti aşan büyük bir trafiği yönetiyor. 

DE-CIX ile geçtiğimiz 10 yıldan beri çalışıyoruz. DE-CIX platformuna bağlı olmak maliyetlerimizi düşürüyor, daha etkin bir kontrol sağlıyor ve ağ performansımızı artırıyor.”
SERKAN SEVIM
CEO
Medianova

Bağlanmanın faydaları

Türk ve global ağlara anında erişim.

Microsoft Azure ve AWS gibi 50’den fazla global ve bölgesel bulut sağlayıcısına güvenli erişim.

Sadece ek bir VLAN aracılığı ile DE-CIX lokasyonlarında eşleştirme yapan yaklaşık 2,000 ağa erişim.

DirectCLOUD hizmeti, kurumsal müşteriler için tasarlanan çözümlerle portföyümüzü genişletmemizi sağlarkan, yeni gelirler ve önemli bir büyüme potansiyelini de beraberinde getirdi.”
SERDAR BIRLIK
Toptan Satış Kıdemli Müdürü
Vodafone Türkiye
Makale
Peering
Makale

Neden eşleştirme yapmanız gerektiğine dair 10 sebep

Eşleştirme yapmanın, kaynaklarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve işinize fayda sağlayacak şekilde ağınızı genişletmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Daha fazlası için
White paper
10 useful tips on how to maximize the benefits of peering cover TR
White paper

10 ipucu ile eşleştirmenin faydalarından maksimum seviyede yararlanın

Eşleştirme uzmanı, Bernd Spiess, veritabanı girişlerinin optimizasyonundan prefix kümelemesine kadar eşleştirme için 10 ipucu geliştirdi.

Hemen indir

Why is the Internet a bigger target than ever cover

İnternet Neden Her Zamankinden Daha Fazla Tehdit Altında

DE-CIX’in Blackholing (Karadelik) dokümanı, DDoS saldırılarını azaltma yolunda Blackholing hizmetinin faydalarını açıklıyor.

Hemen indir
How to get rid of DDoS traffic video

DDOS trafiğinden nasıl kurtuluruz?

DDOS trafiğinden nasıl kurtuluruz? – Blackholing teknolojisi bu sorunun cevabını veriyor.

Hemen izle
How to get started with peering cover TR

Neden eşleştirme yani “peering” yapılmalı

DE-CIX Academy tarafından hazırlanan bu video, eşleştirme konusunu en başından ele alıyor ve neden eşleştirme yapılması gerektiği konusunda bilgiler sunuyor: Tek bir ağ bağlantısından (single-homed) çoklu ağ bağlantısına (multi-homed) ve eşleştirmeye nasıl geçebilirsiniz?

Daha fazlası için
Servis
DE-CIX as a Service teaser
Servis

Tamamen DE-CIX tarafından yönetilen size özel birbirine bağlantı platformu

Bir hizmet platformu olarak DE-CIX ile müşterilerinize, eşleştirmeden bulut bağlantısı ve çok daha fazlasına kadar tamamen fonksiyonel bir birbirine bağlantı platformu sunabilirsiniz. DE-CIX Apollon teknolojisinden yararlanın ve müşterilerinize son derece güvenli ve güçlü bir bağlantı sağlayın.

Daha fazlası için
ERİŞİM
interconnection cables
ERİŞİM

DE-CIX'e nasıl bağlanabilirsiniz?

Birbirine bağlantı hizmetlerimizden yararlanmak için öncelikle platformumuza erişiminiz olması gerekir. Erişiminiz olduğunda, birden çok hizmet için talepte bulunabilir, hizmetlerle birlikte birden fazla erişim sağlayabilir ve erişiminizde birden çok ASN'ye sahip olabilirsiniz.

Daha fazlası için (İngilizce)
Erişim
Locations
Erişim

DE-CIX'e nereden bağlanabilirsiniz?   

Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Orta Doğu'da 80'den fazla ülkede 500'den fazla şehirden DE-CIX'e bağlanabilirsiniz. Bulunduğunuz noktaya (PoP) ulaşmak için bulucumuzu kullanın. 

Bulunduğunuz noktaya ulaşın (İngilizce)