Atlantic Convergence: Bridging continents with digital infrastructure. Register now! 
İstanbul

İnternet değişim hizmetlerinde bölgenin büyüyen dijital üssüne siz de dahil olun

OverviewConnected networksEnabled sitesStatisticsIn Turkish

DE-CIX İstanbul, Türkiye, İran, Kafkasya ve Ortadoğu’da bulunan İnternet Servis Sağlayıcıları için veri merkezi ve operatör bağımsız hizmet sunan bir bağlantı ve eşleştirme (peering) noktasıdır. DE-CIX’in sunduğu internet değişimi, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmir dahil olmak üzere Türkiye’deki çeşitli veri merkezleri aracılığıyla çok sayıda ağa erişim imkanı sağlıyor.

1995’ten beri: Ağları buluşturan nokta

DE-CIX, premium ağ bağlantı hizmetleri sunuyor ve Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika ile Asya’da veri merkezi bağımsız pek çok İnternet Değişim Noktası’nı (IX, veya Internet Değişim Noktası, IXP) yönetiyor. 

1995’te kurulan DE-CIX’in Frankfurt’taki Internet Değişim Noktası, dünyanın lider bağlantı platformu olarak saniyede 10.3 Terabiti aşan büyük bir trafiği yönetiyor. 

DE-CIX ile geçtiğimiz 10 yıldan beri çalışıyoruz. DE-CIX platformuna bağlı olmak maliyetlerimizi düşürüyor, daha etkin bir kontrol sağlıyor ve ağ performansımızı artırıyor.”
SERKAN SEVIM
CEO
Medianova

Bağlanmanın faydaları

Türk ve global ağlara anında erişim.

Microsoft Azure ve AWS gibi 50’den fazla global ve bölgesel bulut sağlayıcısına güvenli erişim.

Sadece ek bir VLAN aracılığı ile DE-CIX lokasyonlarında eşleştirme yapan yaklaşık 2,000 ağa erişim.

DirectCLOUD hizmeti, kurumsal müşteriler için tasarlanan çözümlerle portföyümüzü genişletmemizi sağlarkan, yeni gelirler ve önemli bir büyüme potansiyelini de beraberinde getirdi.”
SERDAR BIRLIK
Toptan ve Uluslararası Satış Direktörü
Vodafone Türkiye

Video: DirectCLOUD – buluta giden yolunuz

Bulut, iletişimden veri depolamaya ve uygulama geliştirmeye kadar farklı sektörlerdeki her kurum için oyunun kurallarını değiştiren fırsatlar sunuyor. İşte DirectCLOUD hizmeti de sadece tek bir VLAN aracılığıyla DE-CIX Bulut Değişimi ekosistemi üzerinden 50'den fazla bulut hizmet sağlayıcısına özel erişim sağlıyor.

Daha fazlasını öğrenmek için bu kısa videoyu izleyin.

directcloud video tr cover